top of page
15755310151a[9].jpg

Biyografi

Hikayem

Ben İbrahim Işıklı, 12 Mart 2000 tarihinde Uşak'ta doğdum. Uşak Final Temel Lisesi'nden 92.86 ortalamayla mezun oldum. Lise öğrenimimden önce Gediz Fen Lisesi'nde okudum ve son sene temel liseye geçtim.​Bakırçay Üniversitesi'nden 3.6 ortalama ile Elektrik Elektronik Mühendisi olarak mezun oldum. Ayrıca Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünden de 3.12 ortalama ile mezun oldum.

 Bir yıla yakın  bir süre boyunca Tescom UPS şirketinde staj, aday mühendislik ve işletmede mesleki eğitim aldım. Bu süre boyunca birçok projede çalıştım ve kendimi geliştirdim. Ayrıca Uşak Üniversitesi Yapı İşleri'nde 1 ay boyunca elektrik mühendisi olarak staj yaptım.

 

Becerilerim arasında, elektronik tasarım, yazılım geliştirme, donanım programlama, mikrodenetleyici programlama ve proje yönetimi yer alıyor. Ayrıca, yüksek motivasyon, problem çözme yeteneği ve takım çalışması becerilerine de sahibim.​

 

Ayrıca, ilgi alanlarım arasında Yapay Zeka, Görsel Tasarım ve Video Editörlüğü yer alıyor. Youtube kanalımda mesleğimle ilgili videolar çekiyorum. Yeniliklere ve teknolojiye karşı büyük bir ilgim var ve bu alanda kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum.

Mesleki Geçmiş

Geçmişteki Görevler

Benim için hayat boyu sürecek bir öğrenme süreci vazgeçilmezdir. İyi bir eğitim sadece okulda elde edilebilecek bir şey değildir. Kendimi geliştirmek adına, bazı konularda geleneksel yöntemleri kullanarak öğrendim. Ancak, bazı alanlarda ise profesyonel akıl hocalarımın, iş arkadaşlarımın ve ailemin desteğiyle öğrenmeyi tercih ettim. Profesyonel yolculuğum hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da herhangi bir soru sormak isterseniz, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Uşak Üniversitesi - Yapı İşleri

Temmuz 2021 - Eylül 2021

  Elektrik projeleri, temel topraklama işlemleri, kompanzasyon ve UPS sistemleri, ring şebekeleri, OG ve AG iletim hatları, jeneratör ve trafoların çalışma prensipleri, elektrik panoları ve EKAP ihale süreçleri hakkında temel bilgiler öğrendim.

TESCOM Elektronik

Temmuz 2022 - Haziran 2023

Tescom Elektronik şirketinde geçirdiğim süre boyunca güç elektroniği ve gömülü sistemler hakkında pek çok bilgi ve deneyim kazandım. Özellikle ilerlemek istediğim gömülü sistem alanında sanayide kullanılmakta olan pek çok mikrodenetleyiciyi ve bunların geliştirme kartlarını tanıdım, projelere katıldım.

bottom of page